Otomatik Panjur Tamiri

Ankara panjur tamir, tamir ve bakım hizmeti ile sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Ankara otomatik panjur sistemleri satış, montaj, bakım ve onarım hizmetlerinde sizlere profesyonel kadromuzla destek olmaktayız.

Panjur tamiri alanında Ankara’da siz kıymetli müşterilerine her zaman hızlı çözümler üreten firmamız, kalite ve güvenle tanışmanız için size bir telefon kadar yakın. Daha ayrıntılı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Elektrikli panjur açılmıyor ya da kapanmıyorsa, herhangi bir arıza oluşmuş olabilir. Bu tip bir arızanın nedenlerini şu biçimde sıralayabiliriz;

Alıcı kartının arıza vermesi,
Panjur motorunun bozulması,
Kumanda vericisinin bozulması,
Palet bağlantılarının kopmasıdır.
Böyle bir duruma sahipseniz bireysel olarak yapabilecekleriniz sınırlıdır çünkü motorlu panjurlarda manuel açma seçeneği yoktur.

Bu tip durumlarda panjura müdahale yapmanızı kesinlikle önermiyoruz!

Unutmayın ki motorlu panjurlar elektrikli aletlerdir. Yapacağınız yanlış bir müdahale neticesinde kendinize ve panjura zarar verebilirsiniz.

Firmamız, 2010’dan buyana Ankara'nın her bölgesine Motorlu Panjur Tamir Servis hizmetini sağlamaktadır.

Bu tip bir probleme sahipseniz, firmamıza Canlı Destek ya da iletişim numaralarından ulaşabilir ve bizden teknik destek isteyebilirsiniz.

Motorlu panjurların bir hayli kullanışlı sistemler olduklarını belirtmek gerekmektedir. Ancak çeşitli durumlarda bazı sistem arızaları görülebilir. Bu arızalar kullanıcı hatalarından, yanlış montajdan veya uzun süre kullanılacak olan sistemlerin deformasyonundan kaynaklanabilir.

Eğer kritik bir arıza söz konusuysa yapılacak en iyi şey bir panjur tamircisi çağırmaktır. Ancak bazı arızalar kullanıcı tarafından da giderilebilir.

Motorlu panjur tamiri yapmadan önce arızanın neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Bu tür panjurlarda genelde motordan kaynaklı hatalar görülür. Kullanıcı hatalarından kaynaklı arızalar bu tür panjurlarda pek görülmez. En çok arıza görülen parça ise motordur. Motorda aşırı ısınmayı önleyen bir parça vardır. Sıcaklık yükseldiğinde bu sistem devreye girer ve panjurun açılıp kapılmasını önler.

Elektrik kesintileri ve akım değişiklikleri de motorlu panjurların bozulmasına neden olan nedenler arasındadır. Elektrik kesintisi durumunda motor yanabilir. Aynı şekilde, kesintiden sonra birdenbire yüksek akımda elektrik geldiğinde motorun termik sistemi devreye girebilir ve panjur çalışmaz hâle gelebilir. Böyle durumlarda yeni bir motor almak gerekir.

Otomatik panjurun yayı bozulmuş da olabilir. Ayrıca uzun süre kullanılacak olan panjurlarda elektrik sirkülasyonu nedeniyle bazı sorunlar da görülebilmektedir. Otomatik panjur tamiri yaparken bundan önce panjurun güç kaynağı ile ilişkisini kesmek gerekir. Aksi takdirde elektrik çarpması gibi kazalar yaşanılabilir.

Yayda ya da mekanizmada bir sorun var ise kullanıcı tarafından giderilebilir fakat diğer sorunlar için muhakkak bir tamirci çağırmak gerekir.

Bununla beraber açılırken veya kapanırken çeşitli sorunlar görülüyorsa kayış sisteminde bir problem olabilir. Kayışlar ne kadar nitelikli olursa olsun bir süre sonra eskimekte ve kopma gibi problemler görülebilmektedir. Eğer kayışlarda incelme söz konusuysa onları muhakkak yenilemek gerekir. Aksi takdirde motor çalışıyor durumda olsa dahi panjurların açılıp kapanması uzun sürecektir.

×