Çelik Kepenk Tamiri

Motorlu kepenk tamiri
Motorlu kepenk tamiri sistemleri otomatik kapı sistemlerinin bir parçası olan Çelik Kepenk ürünleridir. Bunlar genellikle alışveriş merkezlerinde de tercih edilen ancak evlerde de sıklıkla kullanılan otomatik açılıp kapanabilen otomatik kapı sistemleridir. Genellikle uzun ömürlülük özelliğindeki Çelik Kepenk sistemleri aşırı uzun zamandan beri kullanıldığında elbette miadını doldurur ve eski performansını sergileyemez hale gelir.

Tam bu noktada birtakım özellikleriyle motorlu kepenklerin oluşturduğu tamirat sorunları yaşanmaktadır. Yaşanan bütün belli başlı sorunlarla başlıca temel sorunlara karşı alınması gereken önlemler tüm halleriyle yürütülmektedir. Bu anlamı dikkate alındığı zaman motorlu kepenk sisteminin bakım, onarım ve tamiratının nasıl gerçekleştirildiğinin bilinmesi gerekir.

Motor hacminin kontrolü

Motorlu kepenk sistemlerinin %90 oranında motor hacminden kaynaklanan arızalanmalar oluşturduğu görülmektedir. Neredeyse bir motorlu Çelik Kepenk sistemi arızalanmaya maruz kalınca bunun motor aksamından kaynaklandığını bize gösterir söz konusu oran yüzdesi. İşte bu bakımdan arıza tespiti yaparken öncelikle motor hacminin kontrol edilerek sorunun motor hacminden kaynaklanıp kaynaklanmadığı tespit edilmektedir.

Eğer beklendiği gibi sorun motordan kaynaklıysa motorlu kepenk tamiri noktasında öncelikle yedek parça tamiratının yapılıp yapılamayacağının üzerinde durulmaktadır. Ardından da temel özellikler oluşturması yönünden motor hacminin kontrol edilerek monte işlemleri, motor aksamının bire bir yenisi ile değiştirilmesi ve daha birçok kontrolleri yapılarak motor hacmi arızalarının önüne geçilmektedir.

Açılır kapanır kepenk

Çelik Kepenk sisteminin motor haricinde arıza meydana gelen bölgesi genellikle açılır kapanır kepenk bölgesini meydana getirmektedir. Bu anlamı yönünden düşünülünce açılır kapanır kepenk sensörünün tamir, bakım ve onarımının da önde gelen bir özelliği oluşturduğu bilinmektedir. Tüm bu nitelikler açısından tamirat sürecinde sensörünün yerinden denetlenerek gerekli tüm çalışmalarının yapılması en çok üzerinde durulan işlemlerdendir.

Motorlu kepenk ve bakım onarım ve tamiratı

Çelik Kepenk sistemine yönelik olarak gerek motor gerekse kepenk sensöründen kaynaklı yaşanan tüm arızalanmalarda müşteri odaklı hizmet anlayışıyla hareket ederek kepenk servisi farkıyla hizmetler sağlamaktayız. Sağlamaya devam ettiğimiz en etkin hizmetlerimizle de müşterilerimize tamamen güvenilir, güçlü ve profesyonel anlamda bir hizmet anlayışı ortaya koyarak tüm nitelikler açısından dikkat çekmekteyiz.

Dikkat çektiğimiz tüm bu unsurlar bakımından da süreklilik içerisinde yerini alan bütün özellikler üzerinde durarak açılır kapanır kepenk sisteminin taşımış olduğu özelliklerin tüm boyutlarıyla elde edilmesini sağlamaktayız. Bu anlamlar düşünüldüğünde de ortada duran gelişmeler boyunca açılıp kapanan sensör sistemlerinin ve motor hacimlerinin denetimlerine yönelik başlıca temel faaliyetlerimiz sizlere sunulmaktadır.

Kumanda çalışmıyor?

Kepenk kumandanız çalışmıyorsa hemen kumanda pilinizi kontrol ediniz, yeni pi taktınız ve hala çalmıyorsa kepenk alıcı kartına ulaşarak kumandanızı yeniden tanıtabilirsiniz.

Kepenk belirlenen yerde durmuyor ve içine sarıyor?

Kepenk‘iniz swich ayarı yapılan noktalarda durmuyor ve sarmaya devam ediyor ise bunun tek sebebi motor swich ayarı bozulmuştur. Bu durumda kesinlikle servis çağırmalısınız ve servis hizmeti alırken hizmeti alacağınız firmanın gerçekten var olup olmadığını kontrol ediniz sadece cep telefonu bulunan sayfalar genellikle internet üzerinden hizmet vermektedirler. Garantili, uygun ve kesin çözüm için bize ulaşabilirsiniz.

Çelik Kepenk çalışmıyor, sebebi nedir?

Elektrikli Çelik Kepenk kumandaya bastınız ancak çalışmıyor ise, ilk olarak elektrik bağlantısı kontrol edilmelidir. Elektrik var ve kumandaya bastığınızda otomatik çelik kepenk çalışmıyorsa ve alıcı kartında role sesini duyuyorsanız kepenk motorunda arıza olduğu kaçınılmazdır, kumandaya asıyorsunuz ancak Çelik Kepenk’iniz yine çalışmıyor ve motor sesi geliyorsa kepenk lamelleri boşa çıkmıştır ve motor boşta dönüyordur, bu durumda servis çağırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Çelik Kepenk kesintisiz güç kaynağı (ups)kullanımı 

Kepenk güç kaynağı kullanımı, günlük kullanmakta olduğumuz cep telefonları ile aynı mantıktadır ve Çelik Kepenk güç kaynakları akü ile çalıştığından 2 ay süre ile kepenk güç kaynağına gelen elektrik kesilerek kepenk çalıştırılır ve kepenk güç kaynağı tamamen boşalır, sonra yeniden elektrik verilmelidir bu şekilde kullanım sağlanır ise kepenk güç kaynağı ömrü daha uzun olacak ve sağlıklı bir bir kullanımı elde edilecektir.

Kepenk kumandası kayboldu yenisini çıkartılır mı?

Çelik Kepenk, motorlu bahçe kapısı, elektrikli panjur, kollu bariyer, çelik kepenk ve fotoselli kapı sistemlerine ait kumandalarının kaybolması durumunda yenisi tekrardan yapılmaktadır, yeni kumanda tanıtılırken eski hafıza silinerek sizi dışarıdan gelebilecek tüm olumsuz davranışlardan koruma altına alınmaktadır.

Kepenk kumandası başkaları tarafından kopyalanabilir mi? Kepenk kumandası nasıl tanıtılır.

Çelik Kepenk kumandası başkaları tarafından kopyalanması imkansızdır, kopyalama işlemi yapılabilmesi için çalışan kumanda yada kumanda alıcı kartına erişmek gerekmektedir, kumandalarınızın kopyalandığından şüpheleniyorsanız tüm hafızayı silerek elinizde ki mevcut kumandalarınızı yeniden tanıtarak diğer tüm hafıza devre dışı bırakılacaktır. Kepenk kumandası nasıl tanıtılır sorusuna net bir cevap verememekteyiz, bunun nedeni ise her firmanın kendine özgü alıcı kartı kullanması ve hepsinde tanıtma işlemi farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kumanda tanıtma işlemi için bize ulaşabilirsiniz.

Kepenk kumandası ile kaç kepenk kontrol edilir?

Mevcut kepenk kumandaları 4 kanal olması sebebi ile kepenk kumandanızla 4 adet otomatik çelik kepenk sistemi kontrol edilebilir.

Çelik Kepenk tamiri nasıl yapılır?

Kepenk tamiri işlemi için öncelikle kepenk arızasının ne olduğunun bulunması gerekmektedir ve sonrasında arızalı olan kısım üzerinde yoğunlaşılması gerekmektedir. Çelik Kepenk tamiri çoğu zaman kolay gibi görünse de aslında göründüğü kadar kolay olduğu söylenemez ve bu sebeple müdahale etmeden önce tüm sistemi bilmeniz gerekmektedir, eğer yeterli tecrübeye sahip değilseniz kepenk tamiri konusunda başarılı ve işinin ehli bir firmaya başvurmanızı tavsiye ederiz.

×